Stávka na frankfurtském letišti byla prodloužena do pátku. Lufthansa ruší 160 spojů

Navzdory pokračující stávce na frankfurtském letišti se daří snižovat počet zrušených letů. Pracovní spor mezi odbory a provozovatelem letiště Fraport uvízl na mrtvém bodě. Odbory trvají na prosazení svých požadavků, tedy zvýšení platů pro část pozemního personálu o 70%. Stávka má trvat až do pátku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tabule s oznámením zrušených letů na frankfurtském letišti

Tabule s oznámením zrušených letů na frankfurtském letišti | Zdroj: Reuters

Provozovateli frankfurtského letiště se daří omezit dopady stávky a zatím bylo zrušeno méně letů než v minulém týdnu. Stávkující zaměstnance se podařilo částečně nahradit jiným personálem.

Výpadky se tak zatím nedotkly mezikontinentálních letů. Část cestujících na vnitrostátních linkách ale musí absolvovat cestu po železnici.

Lufthansa počítá v úterý jen se zrušením 160 spojů.

Spolková vláda zatím nevidí důvod do stávky zasahovat. Podle mluvčího Seiferta je kolektivní vyjednávání chráněno zákonem a není na vládě, aby rozhodovala o tom, zda jsou nároky jednotlivých skupin nebo stávka vhodné nebo ne.

Klára Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme