Stávka na německé železnici zatím nebude

Na poslední chvíli se podařilo odvrátit hrozbu časově neomezené stávky na německé železnici. K té chtěli nespokojení strojvůdci z odborového svazu GDL sáhnout už zítra. Neznamená to ale, že se podařilo dosáhnout dohody s vedením Německých drah. Jádrem sporu zůstává výše platů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německá železnice | Foto: www.db.de/site/bahn/de/start.html

Odborový svaz strojvůdců sice slevil z původního astronomického zvýšení mezd o 31 procent. Na dvouciferném navýšení platů ale trvá. Dráhy nabízejí mezi osmi a třinácti procenty, což by ovšem pro železničáře znamenalo prodloužení pracovní doby.

Nejasnosti stále panují také kolem samostatné tarifní smlouvy, kterou strojvůdci žádají. Spolkový ministr dopravy Tiefensee si pochvaluje novou dynamiku rozhovorů, na kterých je prý znát, že obě znesvářené strany stojí o dosažení dohody.

Optimismus neskrývá ani šéf odborového svazu GDL Schell. Ten si myslí, že se řešení několikaměsíčního tarifního sporu, podaří dosáhnout do konce ledna.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme