Stávka ochromila italskou leteckou dopravu

Itálii dnes ochromila stávka pilotů a dalších zaměstnanců letecké společnosti Alitalia. Pro cestující to byl doslova černý den. Čtyřhodinového protestu se zúčastnilo 50 tisíc zaměstnanců Alitalie, v Římě a Miláně muselo zůstat na zemi na 320 letadel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dopravní letadlo

Piloti, letušky, stewardi i personál na letištích zahájili stávku ve 13 hodin v celé Itálii. Na římském letišti Leonardo da Vinci muselo být zrušeno 120 letů, na obou milánských letištích dokonce 200 letů, protože se tam ke stávce připojila dopolední mlha. Během stávky od 13 do 17 hodin byla italská letiště ochromená, nicméně bezprostředně po ukončení stávky se situace začala normalizovat.

Odbory vyhlásily stávku na protest proti ohlášenému propuštění. Alitalia je nuce propustit 5000 zaměstnanců kvůli soušasné krizi v letecké dopravě. Odbory zorganizovaly demonstrace v Miláně a Římě a žádají o pomoc vládu.

Vědunka Lunardi, Markéta Kaclová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme