Stávka ochromila londýnské letiště Heathrow

Londýnské letiště Heathrow ovládl chaos - kvůli divoké stávce části pozemního personálu musela společnost British Airways zrušit kratší i dálkové lety od včerejšího večera až do dnešní 18. hodiny místního času. Tisíce pasažérů uvízly přes noc přímo na letišti - nejhůře na tom byli ti, kdo na Heathrow přistáli a potom museli strávit dlouhé hodiny v letadlech na ranveji. Zaměstnanci firmy se připojili k protestům proti propuštění 600 zaměstnanců dceřiné cateringové firmy Gate Gourmet.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stávka na letišti Heathrow | Foto: AFP

Zrušení dnešních letů Britských aerolinií kvůli stávce personálu se týká sedmdesáti tisíc cestujících na největším britském letišti Heathrow. Stávka začala včera kdy bagážisté a další zaměstnanci Britských aeorolinií zahájili solidární akci na podporu šesti set zaměstnanců zásobovací firmy Gate Gourmet, která zajišťuje stravování cestujících během letu.

Jelikož vedení Gate Gourmet odmítá hlavní požadavek odborů, obnovení pracovního poměru propuštěných, řešení zatím není v dohledu. Generální ředitel Britských aerolinií Rod Eddington vyjádřil zklamání nad tím, že aerolinky jsou zapleteny do sporu jiné firmy.

Eddington řekl: "Přeji si, aby se naši zaměstnanci vrátili do práce, aby se postarali o naše zákazníky. Zároveň chci, aby zástupci všech stran pokračovali v jednáních." Podle mluvčího Brotish Airways je na nesprávných místech po celém světě roztroušeno téměř sto letadel společnosti a tisíc pilotů s posádkami.

Omezení se linek ČSA nedotkne

Tisíce cestujících uvízly na londýnském letišti Heathrow kvůli stávce zaměstnanců aerolinií British Airways. Letadla této společnosti nebudou dnes létat nejméně do 19 hodin.

Cestujících, kteří do Spojeného království míří z pražské Ruzyně, se omezení nedotkne. Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu to řekla mluvčí Českých aerolinií Jitka Novotná: "Stávka pozemního personálu společnosti British Airways se nijak nedotkne letů Českých aerolinií do Velké Británie. Vzhledem k situaci na londýnském letišti Heathrow však nemůžeme vyloučit zpoždění letů z Londýna do Prahy."

Naděžda Hávová, Milan Kocourek, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme