Stávka v aeroliniích Iberia začala v Madridu střety zaměstnanců s policií

Zaměstnanci španělských aerolinek Iberia zahájili největší stávku v historii. Trvat bude 15 dní. Hned první den stávky se neobešel bez incidentů. Na madridském letišti Barajas proto zasahovaly desítky policistů. Ti použili i tvrdší postupy ve chvíli, kdy několik tisíc stávkujících zaměstnanců Iberie vtrhlo protestovat přímo do letištní haly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Španělské aerolinky Iberia jsou ve stávce | Zdroj: ČTK

Před očima pasažérů, kteří byli sami stávkou poškození, se odehrávaly nepříjemné scény. Došlo k bitkám, policisté použili proti protestujícím obušky. Několik lidí bylo zraněno, pět zaměstnanců Iberie lidí policie předvedla na komisariát.

Iberia chce kvůli finančním problémům propustit téměř čtyři tisíce zaměstnanců. Ostatním chce drasticky snížit platy.

Přehrát

00:00 / 00:00

O stávce zaměstnanců španělské letecké společnosti Iberia mluvila v Ranním Radiožurnálu Lubica Zlochová

„Je nestoudné, že multimilionáři, kteří si dosud jen plnili kapsy, teď chtějí, abychom za jejich špatné hospodaření zaplatili my, zaměstnanci,“ řekl jeden z protestujících.

Současná stávka má tři etapy, první potrvá do dnešního pátku, pak se bude ještě 10 dní stávkovat v březnu. Nejvíce omezené jsou kvůli stávce vnitrostátní lety.

Cestující mezi Prahou a Madridem by potíže mít neměli. Jiné by to mohlo být s lety do Barcelony. Seznam všech zrušených letů najdete na adrese Iberia.com.

Igor Maňour, Ľubica Zlochová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme