Stávka v BBC prozatím odvolána

Tři odborové svazy novinářů, techniků a administrativního personálu v BBC odvolaly po celonočním vyjednávání s vedením korporace osmačtyřicetihodinovou stávku, která byla naplánována na příští týden.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

stávka v BBC | Zdroj: ČTK

Obě strany sporu se sešly z iniciativy britské arbitráže v jejím sídle a jednaly celkem dvacet hodin. Podle informací zpravodaje BBC vedení korporace přišlo s novými návrhy, které zahrnují roční moratorium na nedobrovolné propouštění z práce.

Generální ředitel BBC Mark Thompson v dopise zaměstnancům konstatoval, že nejnovější nabídka snižuje obavy, které odbory vyjádřily. Avšak domnívá se, že další pohyb v jednání nenastane, bez ohledu na to, jak dlouho bude spor pokračovat.

Odbory prohlásily, že vedení BBC učinilo podstatné ústupky, co se privatizace týče, ale nesnížilo dostatečně jejich obavy ze ztráty pracovních míst. Odbory se ke společné poradě o dalším postupu znovu sejdou v úterý. Stávka je prozatím odvolána.

Milan Kocourek, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme