Stávka v dopravě ochromí celou Itálii

Itálii dnes čekají velké potíže kvůli stávce ve veřejné dopravě. Zastaví se vlaky, městské autobusy a metro. Současně budou stávkovat i novináři. Dnes nevyšly deníky, nebude se vysílat ani televizní ani rozhlasové zpravodajství a odmlčí se také internetové stránky médií.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Italská republika

Italská republika | Foto: Emanuel Macoun

Itálii ochromí celodenní stávka ve veřejné dopravě. Na železnici stávka začala už včera večer v 21 hodin. Řidiči městských autobusů zahájí stávku v devět hodin a přeruší ji na tři hodiny odpoledne, aby umožnili lidem návrat ze zaměstnání domů. Dopravci stávkují za obnovu pracovní smlouvy. Obávají se také negativního dopadu balíku úsporných opatření.

Stávkují také novináři. Ti, kteří pracují pro denní tisk, stávkovali včera a na stáncích dnes chybí hlavní deníky. Stávkují také novináři televizí a ostatních médií. Vláda zatím oznámila, že bude jednat o dalších změnách v textu zákona týkajícího se odposlechů, zejména pokud se týká dopadu na informace.

Vědunka Lunardi Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme