Stávka ve Francii zpožďuje i lety z Česka do Španělska

Značná zpoždění a rušení některých letů způsobuje stávka letových dispečerů ve Francii. Pět odborových svazů hodlá stávkovat až do čtvrtečního rána.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Air France | Foto: Tomáš Adamec

Nelíbí se jim plán na vytvoření jednotného systému řízení letového provozu v Evropě, což by znamenalo zrušení asi 500 míst z více než 4 tisíc.

Francouzský úřad pro civilní letectví, hlásí, že dnes nepoletí polovina letů týkajících se letiště Orly. Největší francouzské letiště Charlese de Gaulla omezilo 20 procent naplánových tras. Některá vnitrostátní regionální letiště byla už ráno úplně uzavřena.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zpravodaj Českého rozhlasu ve Francii Jan Pokorný o stávce letových dispečerů v Ozvěnách dne Radiožurnálu.mp3

Stávka ve Francii dnes výrazně komplikuje i lety mezi Českou republikou a Španělskem. Letadla nabírají zpoždění až o několik hodin.

Stávkující mají jen malou šanci na prosazení svých požadavků, neboť francouzská vláda se už připojila k vizi jednotného evropského nebe, které má zefektivnit leteckou dopravu nad Evropou a zvýšit počet letů o 50 procent do roku 2015.

Milan Kopp, Jan Pokorný, Adéla Havránková, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme