Stávku dispečerů ve Španělsku odsoudila veřejnost i odbory

Tři sta třicet tisíc cestujících se stalo rukojmími španělských leteckých dispečerů, kteří vstoupili do neohlášené stávky. Poté, co vláda schválila dekret upravující pracovní podmínky jejich práce, bez varování odešli v 17 hodin z práce a nechali nebe bez jakékoliv kontroly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo

Letadlo | Foto: Kateřina Křenová

Oficiálně všichni náhle onemocněli, podle všeho je to ale jen výmluva.

Stávka vyvolala odpor nejen veřejnosti, ale distancovaly se od ní i hlavní odborové centrály. V reakci na vzniklou situaci zasedl krizový štáb vlády, který schválil nasazení armády.

Podle dostupných informací jsou cestující do České republiky postupně ubytováváni v hotelích. Nikdo však v tuto chvíli neví, kdy se jejich lety uskuteční. Hlavní španělský dopravce Iberia uvažuje o obnovení svého provozu v sobotu v 11 hodin.

Dramatická situace nastala v hotelu Auditorium nedaleko letiště Barajas v Madridu. Sem se uchýlili stávkující dispečeři. V průběhu večera se na toto místo začali sjíždět cestující, kteří nemohli odletět, a rozhodně neměli pro jejich pohnutky pochopení. Situaci nakonec musela řešit policie spolu s Guardia Civil.

Tomáš Průša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme