Stávky německých státních zaměstnanců zasáhnou také letecký provoz

Na komplikace se musí připravit cestující, kteří poletí v úterý do nebo přes Německo. Odborový svaz Ver.di vyhlásil na dopoledne stávku. Společnost Lufthansa musela kvůli tomu na pěti letištích zrušit přes 400 plánovaných letů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cestující sleduje tabuli oznamující zrušené lety na frankfurtském letišti | Zdroj: Reuters

Současná stávka je součástí celonárodního protestu zaměstnanců veřejné správy. Dosud se týkala převážně odvozu odpadků, zdravotnických zařízení nebo MHD. V úterý zasáhne také letiště.

Jejich pozemní personál se tak připojí ke stávkám, kterými si chtějí odbory zajistit lepší podmínky před dalším kolem vyjednávání o mzdách.

Cestující musí počítat s potížemi na letištích v Düsseldorfu, Frankfurtu, Kolíně nad Rýnem, Mnichově a Stuttgartu, postižený možná bude také Berlín. Přesné hodiny, ve kterých přeruší zaměstnanci veřejné služby práci, najdou pasažéři na webových stránkách leteckých společností stejně jako všechny informace o zrušených nebo přeložených letech.

V letošním roce jde už několikátý protest, při devítidenní stávce pozemního personálu ve Frankfurtu docházelo k mnoha zpožděním a na 1700 letů bylo zrušeno.

Klára Stejskalová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme