Stávky v Itálii pokračují

V celé Itálii stále pokračují spontánní stávky zaměstnanců městské hromadné dopravy. Do svátků by se ale měla situace alespoň částečně zlepšit - i když vláda nehodlá nezáviským odborům ustoupit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

městský autobus | Foto: Jan Rosenauer

Ve velkoměstech jako Řím, Milano, Neapol začala městská hromadná doprava fungovat normálně. Obsílky, kterými prefekti povolali řidiče povinně do práce, zahrnují i vánoční svátky.

Měření sil mezi řidiči městské dopravy a vládou však není ještě definitivně ukončeno. Stávkují stále řidiči autobusů v menších městech v Janově, Modeně, Trentu a Roveretu, ale také v Sieně anebo jihoitalském Regio Calabria. V Bresie a ve Florencii městské autobusy jezdím, ale s velkými nápisy "Pracuji, protože mne přinutili."

Jinde jako například v Benátkách je stále ještě městská doprava částečně ochromena. Vláda však nehodlá ustoupit protestu, které organizují nezávislé odbory. Obává se, že kdyby ustoupila, bude následovat celá lavina podobných stávek v mnoha dalších sektorech.

Vědunka Lunardi, Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme