Stažení moderátora Jeremyho Clarksona může BBC přijít na desítky milionů korun

Desítky milionů korun by mohlo britskou BBC stát stažení proslulého moderátora Jeremyho Clarksona z obrazovky a pozastavení pořadu Top Gear. Zahraniční televize mají totiž podle smlouvy nárok na finanční kompenzaci za nedodání pořadu. Mezitím roste počet lidí, kterým se suspendování kontroverzního moderátora nelíbí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stažení moderátora Jeremyho Clarksona by mohlo BBC stát desítky milionů korun | Zdroj: Reuters

Zatímco ostrovní komentátoři stažení Clarksona z obrazovky za údajnou inzultaci kolegy považují vesměs za jediné možné řešení, fanoušci prostořekého novináře se bouří.

Petici za návrat Jeremyho Clarksona do pořadu Top Gear už podepsalo 350 tisíc lidí a počet signatářů dál roste.

Podle deníku Guardian BBC reálně hrozí smluvní pokuta v řádu desítek milionů korun za nedodání dalších dílů motoristické show zahraničním televizím. Podle mluvčího BBC se korporace bude smluvním partnerům snažit zajistit náhradní obsah.

Jeremymu Clarksonovi vyprší koncem měsíce smlouva s BBC. Mohl by tak odejít, i kdyby vyšetřování jeho posledního incidentu neznamenalo vyhazov. Má se zato, že by o Clarksonovy služby eminentně stáli rivalové z ITV i Channel4.

Fanoušci pořadu Top Gear se bouří proti odvolání moderátora Clarksona

Číst článek

BBC stáhla Clarksona kvůli šarvátce mezi ním a producentem pořadu Top Gear. Detaily však nezveřejnila. Do vyšetření incidentu se podle ní moderátor na obrazovku nevrátí.

Nejde o první Clarksonův přešlap. Před rokem moderátor vzbudil pohoršení, když v jednom z neodvysílaných záběrů Top Gearu použil v dětském rozpočítávadle rasistický výraz označující osobu tmavé barvy pleti. Od BBC pak dostal poslední varování, že za jakoukoli další urážku nebo incident bude následovat vyhazov.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme