Stefani ukončil diplomatickou přestřelku demisí

Ostrý diplomatický konflikt mezi Berlínem a Římem skončil rezignací italského státního podtajemníka Stefana Stefaniho. Demisi podal poté, co svými výroky na adresu německých turistů vrcholně rozčilil samotného kancléře Gerharda Schrödera, který pak zrušil plánovanou dovolenou v Itálii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gerhard Schröder | Foto: SPD.de

Hlupák zůstane hlupákem, prohlásil včera italský premiér Gianfranci Finni na adresu muže, který způsobil, že německý kancléř Schröder odvolal svou plánovanou dovolenou v Itálii. Demise následovala krátce poté. Stefani prohlásil , že Němci jsou stereotypní blonďáci, kteří se vyznačují hypernacionalistickou pýchou a že Německo je země přiotrávená arogantními jistotami.

Reprezentant Ligy severu v dnešním vydání německého Bildu vysvětluje, že neměl v úmyslu způsobit roztržku mezi Itálií a Německem, že má Německo rád, a pokud jeho slova vyvolala nedorozumění, pak se neskonale omlouvá.

Schröder vzápětí vzkázal, že nechce komplikovat situaci rodině a už nezmění svoje rozhodnutí na prázdniny do Itálie, kde měl být původně hostem svého přítele, malíře Bruna Bruniho. Požádal ho o pochopení a ujistil, že se příští rok u něj doma určitě objeví.

Pavla Kvapilová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme