Hawkingův popel uloží ve Westminsteru. V opatství jsou pohřbeni i Newton a Darwin

Popel britského fyzika Stephena Hawkinga, který zemřel 14. března, bude uložen ve Westminsterském opatství v Londýně. Westminster je místem posledního odpočinku 17 panovníků a několika nejvýznamnějších osobností britské historie.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stephen Hawking na snímku z roku 2008. | Foto: Mike Hutchings | Zdroj: Reuters

Hawking zemřel ve věku 76 let. Věnoval se tématům vzniku vesmíru, černých děr nebo propojením Einsteinovy obecné teorie relativity s kvantovou mechanikou. Ve 21 letech u něj lékaři diagnostikovali amyotrofickou laterální sklerózu, takže větší část života strávil na kolečkovém křesle.

Představitelé Westmisnterského opatství v úterý oznámili, že se mše za Hawkinga bude sloužit později v letošním roce. Při této příležitosti také bude uložen popel.

„Je naprosto správné, že se ostatky profesora Stephena Hawkinga uloží v katedrále, poblíž významných vědců," sdělil v prohlášení děkan opatství John Hall.

Pohřbení ve Westminsterském opatství je zřídka využívaným znamením úcty, píše agentura Reuters. Naposledy tam byli z vědců uložen průkopník jaderné fyziky Ernest Rutherford v roce 1937 a objevitel elektronů Joseph John Thomson v roce 1940.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme