Poker, štědrá dýška, zavazadla plná zbraní. Záznamy z kamer ukazují poslední dny masového vraha z Vegas

Ze záznamu to vypadá, že šlo o dalšího běžného hosta hotelu Mandalay Bay. Gamblera, který tráví hodiny u videopokeru, zákazníka, který si kupuje oblíbené sladkosti, muže, který čeká, až výtah zastaví ve 32. patře. Stephen Paddock ale nebyl běžným hostem. Ze svého pokoje v říjnu zavraždil 58 lidí a další stovky zranil. Záběry z kamer, které získal deník New York Times, ukazují střelcovy poslední dny před masakrem.

Video Las Vegas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ležérně oblečený VIP host, který má hodně kufrů, vtipkuje s hotelovým poslíčkem, povídá si s pokojskými a nechává za sebou štědrá dýška – i takový dojem za sebou nechal Stephen Paddock, když se ubytoval v lasvegaském hotelu, píší New York Times.

Kdo byl střelec Stephen Paddock? 'Byl to chlap, který jezdil do Vegas a sázel,' říká jeho bratr

Číst článek

O pár dní později se ale ukázalo, že v 17 zavazadlech, které mu personál pomohl během několika dní dostat do 32. patra hotelu, schovával vražedný arzenál - kamery, speciální techniku a desítky zbraní, kterými do davu na country festivalu v Las Vegas.

Zprvu se mohlo zdát, že Paddock do Las Vegas zamířil na poklidnou dovolenou. Zveřejněné záznamy ale jasně ukazují promyšlený plán, s jakým do hotelu přijel a který 1. října uskutečnil.  

Deník New York Times upozorňuje, že se veřejnost, a dokonce i vyšetřovatelé jen málokdy dostanou k takovým detailům příprav masového útoku, jako tomu je právě v případě lasvegaského masakru. A ačkoliv záznamy odpovídají na otázky kdy, kde, kdo a jak – k odpovědi na otázku proč, vyšetřovatele nijak nepřibližují.

Co je na videu?

Zveřejněné záznamy zachycují sedm dní, během kterých se opakuje několikrát stejný scénář: Paddock odjíždí z hotelu do svého domu v Mesquite – zpět se vrací v minivanu naplněném zavazadly. Hotelová obsluha si od něj bere klíčky, na zlaté vozíky pak postupně nakládá 21 zavazadel, které si do hotelu dovezl. Ve výtahu si s nimi povídá, vtipkuje a za pomoc jim dává dýško.

Držení zbraní v USA: po útocích v Las Vegas a Texasu mají navrch 'milovníci pistolí'

Číst článek

Nikdo ze zaměstnanců nemá tušení, že zavazadla, se kterými mu pomáhají, jsou plná zbraní a munice. Zaměstnanci hotelu jsou pak podle záznamů jedinými lidmi, se kterými Paddock před útokem mluví. Po dobu svého pobytu obědvá i večeří sám, chodí si do obchodu pro oblíbené sladkosti a hraje videopoker.

Stálí hosté ho zdraví pokývnutím hlavy nebo mávnutím rukou. Na jenom ze záznamů pak Paddock slaví výhru v pokeru 1000 dolarů. Všechny jeho další kroky jsou ale rozvážné, poklidné a zcela nenápadné.

„Ke konci záznamu dva hosté vystupují z výtahu v žabkách s nafukovacími kruhy. Paddock se zastaví a nechá je vystoupit, potom jde do výtahu. Je odpoledne 30. září. Oni míří zřejmě k bazénu, on do svého pokoje, kde na něj čekají jeho zbraně,“ stojí v článku New York Times.

Celé video zveřejněné New York Times můžete vidět níže:

dp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme