Štětínští loďaři protestovali ve Varšavě

Léto začalo v Polsku ve znamení dělnických protestů. Pracovníci zkrachovalé loděnice ve Štětíně se na varšavské vládě domáhají dlužných mezd a záchrany pracovních míst. Jak hlásí zpravodaj Českého rozhlasu Pavel Novák, poprvé dostali příslib, že alespoň část svých peněz přece jen uvidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

demonstrace loďařů
Přehrát

00:00 / 00:00

P. Novák - protesty loďařů ze Štětína

"Zloději, zloději" - křičeli dělníci ze Štětína před ministerstvem hospodářství a sídlem vlády. Zaměstnanci štětínské loděnice nedostávají mzdu už od března. Minulý týden podala továrna sama na sebe návrh na konkurs. Bez práce a bez peněz je šest tisíc pracovníků loděnice. Mzdy měli dostat ze záručního zaměstnaneckého fondu. Z něj lze ale peníze vyplatit až po vyhlášení konkursu soudem - k tomu však dosud nedošlo.

Vláda dělníkům slibovala peníze už počátkem týdne, z výplat ale sešlo. Po demonstraci ve Varšavě ministerstvo hospodářství nyní přislíbilo vyplacení alespoň části peněz příští pondělí.

Pavel Novák, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme