Steven Hatfill byl propuštěn

Vědec podezřelý z antraxových útoků ve Spojených státech přišel o práci. Louisianská univerzita propustila Stevena Hatfilla, jehož americký Federální úřad pro vyšetřování spojuje s aférou kolem šíření antraxu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

spory antraxu | Foto: USMC

To, čeho se Steven Hatfill obával, se naplnilo. I přesto, že FBI říká, že se o něj sice zajímá, ale nepodezírá ho ze série antraxových útoků, spojení jeho osoby s děsivým případem vědci ruinuje život. Louisianská státní univerzita placená vládou doktora Hatfilla propustila, i když on sám trvá na nevině a dvakrát s tím vystoupil na veřejnosti. Univerzita sdělila, že její krok není vyjádřením názoru na Hatfillovu vinu či nevinu.

Výzkumník a bývalý armádní chemik obvinil FBI, že stojí za jeho propuštěním. Při antraxových útocích zahynulo loni 5 lidí. FBI se zaměřila na 30 vědců schopných antrax použít k takovému činu, ale jen Hatfillovo jméno proniklo na veřejnost.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme