Stíhačky odklonily od Říma podezřelé letadlo

Dvě italské vojenské stíhačky F16 dnes zadržely podezřelé letadlo směřující na letiště Ciampino u Říma. Stalo se tak několik hodin poté, co ve Vatikánu skončil pohřeb papeže Jana Pavla II., kterého se zúčastnili nejvyšší političtí a církevní představitelé z celého světa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

stíhačka F-16 nad Římem | Zdroj: ČTK

Podle zpráv italských tajných služeb mohla být na palubě podezřelého stroje bomba. Podezření vyvrátila kontrola na vojenském letišti Pratica di Mare ležícím nedaleko italské metropole, kam letouny F16 stroj eskortovaly. Žádná výbušnina však v letadle nalezena nebyla.

Italské armádní zdroje uvedly, že letadlo směřovalo z Bělehradu a že do něj měli nastoupit vysocí srbští a makedonští představitelé. Po kontrole letadla se tak také stalo a stroji bylo povoleno i s pasažéry odstartovat.

Italské úřady přijaly kvůli dnešnímu pohřbu Jana Pavla II. maximální bezpečnostní opatření. Nad Římem byla vytvořena bezletová zóna, v pohotovosti byly bojové letouny i vrtulníky, kolem metropole byly rozmístěny baterie protiletadlových raket, při pobřeží hlídkovala plavidla vojenského námořnictva.

V ulicích na bezproblémový průběh obřadu dohlíželo 40.000 příslušníků bezpečnostních sil i dobrovolníků. Bezprecedentní nápor poutníků se však bezpečnostním složkám podařilo zvládnout a rozloučení s papežem proběhlo bez větších incidentů.

Zdenka Turková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme