Stoiber by po volbách chtěl vést německou diplomacii

V Německu ještě nebyly ani vypsány očekávané předčasné parlamentní volby, ale v opozičním táboře si už rozdělují ministerská křesla. Podle dnešních informací se překvapivě bavorský ministerský předseda a šéf CSU Edmund Stoiber nebude chtít stát "super- ekonomickým" ministrem vlády Unie a FDP, ale ministrem zahraničí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Braniborská brána | Foto: europa.eu.int

Edmund Stoiber, který se svou CSU neomezeně vládne v největší spolkové zemi, se rozhodl obsadit křeslo, které v posledních černo-žlutých pravicových koalicích příslušelo FDP. Bavorský ministerský předseda si podle listu Bild am Sonntag hodlá ponechat funkci stranického předsedy a současně v Berlíně vést německou diplomacii.

Naplnil by tak svůj slib, že bude otázku vyhnání sudetských Němců z Československa prosazovat silou německé ekonomiky na evropské úrovni. Stoiber, jehož manželka pochází ze Sudet, je patronem sudetských Němců a podporuje jejich právo na vlast na území dnešní České republiky, jak potvrdil minulý měsíc v Augsburku. "Vyhnaní sudetští Němci jsou částí Německa, jeho historie, jednotným národem."

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme