Stoiber by po volbách chtěl vést německou diplomacii

V Německu ještě nebyly ani vypsány očekávané předčasné parlamentní volby, ale v opozičním táboře si už rozdělují ministerská křesla. Podle dnešních informací se překvapivě bavorský ministerský předseda a šéf CSU Edmund Stoiber nebude chtít stát "super- ekonomickým" ministrem vlády Unie a FDP, ale ministrem zahraničí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Braniborská brána | Foto: europa.eu.int

Edmund Stoiber, který se svou CSU neomezeně vládne v největší spolkové zemi, se rozhodl obsadit křeslo, které v posledních černo-žlutých pravicových koalicích příslušelo FDP. Bavorský ministerský předseda si podle listu Bild am Sonntag hodlá ponechat funkci stranického předsedy a současně v Berlíně vést německou diplomacii.

Naplnil by tak svůj slib, že bude otázku vyhnání sudetských Němců z Československa prosazovat silou německé ekonomiky na evropské úrovni. Stoiber, jehož manželka pochází ze Sudet, je patronem sudetských Němců a podporuje jejich právo na vlast na území dnešní České republiky, jak potvrdil minulý měsíc v Augsburku. "Vyhnaní sudetští Němci jsou částí Německa, jeho historie, jednotným národem."

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme