Nás teroristé nezlomí. Na benefiční koncert za oběti útoku v Manchesteru přišlo 50 000 lidí

Zhruba 50 tisíc lidí se sešlo na benefičním koncertě věnovaném obětem teroristického útoku v Manchesteru. Vystoupily na něm přední popové hvězdy, včetně Ariany Grande, která benefici organizovala. Koncert se odehrál jen 24 hodin po teroristickém útoku v Londýně, i proto jej provázely mimořádná bezpečnostní opatření.

Manchester Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nad hlavami krouží dva policejní vrtulníky a všichni návštěvníci procházejí kordon policistů. Mnozí mají na krku těžké černé samopaly. Atmosféra je ale uvolněná a muži zákona ochotně pózují na selfíčkách.

„Policisté jsou velmi přátelští, lidé jim děkují. Je velmi emotivní večer. Po tom všem, co se stalo, se sešlo tolik lidí," říká John, který rozdává samolepky s heslem ‚Jsme spolu'.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na benefičním koncertě v Manchesteru se sešlo několik desítek tisíc lidí. Na místě byl i zpravodaj Českého rozhlasu Jaromír Marek

Spolu přišli i Joan a Daniel, jak říkají, večerní koncert není jen show, je to poselství: „Po sobotním útoku v Londýně chceme dát najevo, že v těchto těžkých časech držíme při sobě. Že nás teroristé nezlomí."

Většina návštěvníků koncertu jsou teenageři. Nepřišli se ale jen bavit, ale vyjádřit i svůj názor.

„Je důležité dát najevo, že táhneme za jeden provaz. Ani sobotní útok v Londýně na tom nic nezmění. S terorismem musíme bojovat," říká 18letý Archie a jeho spolužačka Jane, se kterou přijel na koncert ze sto kilometrů vzdáleného Derby, mu skáče do řeči. „Chceme ukázat, že budeme žít dál, jak chceme my. Proto je důležité, že se tady sešlo tolik lidí."

Jaromír Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme