'Stop islamizaci Evropy.' Po teroristických útocích demonstrovala v Barceloně ultrapravice

'Stop islamizaci Evropy.' Po teroristických útocích demonstrovala v Barceloně ultrapravice | Zdroj: ČTK/AP

Příznivci ultrapravice demonstrovali v pátek na barcelonské třídě La Rambla, kde terorista s dodávkou ve čtvrtek zabil 13 lidí. Provolávali hesla proti islamizaci Evropy. Policie musela kupinu držet dál od jejich odpůrců.

Barcelona Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Deník El País zveřejnil záběry ze sociálních sítí, na nichž skupina ultrapravicových demonstrantů prochází třídou La Rambla a nese obrovský transparent s nápisem v překladu Stop islamizaci Evropy.

V Barceloně po útocích demonstrovala ultrapravice proti islamizaci. V ulicích se objevili i jejich odpůrci. | Zdroj: Reuters

Skupina také vykřikuje v překladu „Španělsko křesťanské, a ne muslimské!". Na dalším záběru je vidět a slyšet, jak jiná skupina, oddělená policejním kordonem, na radikální pravičáky křičí „Neonacisté!".

Po čtvrtečním útoku v Barceloně zadržela policie čtyři podezřelé, z nichž tři jsou Maročané a jeden je Španěl.

Policie v souvislosti s útokem pátrala po dalších čtyřech mužích ve věku 17 až 24 let, kteří se narodili v Maroku. V pátek večer ale španělský server listu El País informoval, že všichni čtyři hledaní jsou mezi pěti útočníky, které policie zastřelila v noci na pátek v Cambrils.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme