Stotisícový dav v Římě demonstroval proti reformám

Na sto tisíc členů levicového odborového svazu kovodělníků zaplnilo ulice Říma na protest proti úpravám a změnám v kolektivní smlouvě.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koloseum

Koloseum | Foto: Fotobanka stock.xchng, Kursad Keteci

K zaměstnancům strojírenských továren z celé Itálie se připojili studenti a učitelé nespokojení s reformou školství a různá hnutí krajní levice.

Obavy z výtržností extrémistů se naštěstí nenaplnily.

Sedm zvláštních vlaků a na 700 autobusů svezlo do Říma desítky tisíc zaměstnanců mnoha továren ze severu i jihu Itálie.

Levicový odbor kovodělníků, který organizoval demonstraci pod heslem: "Ano právům pracujících, ne vydírání", odsoudil jako vydírání postoj Fiatu a jiných podnikatelů, kteří další investice do podniků podmiňují zvýšením produktivity práce a pružnější pracovní dobou.

K dělníkům v modrácích a s rudými prapory se připojili studenti a učitelé, kteří protestovali proti úsporné reformě školství a levicová hnutí jako zelení a sociální centra, která odmítají všechna úsporná opatření vlády.

Vědunka Lunardi Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme