Stovka ozbrojených islamistů na Filipínách zaútočila na vězení. Po přestřelce uteklo téměř 160 vězňů

Na jihu Filipín přepadla stovka ozbrojených islamistů věznici a umožnila tak útěk téměř 160 vězňům. Přestřelka mezi útočníky a dozorci v oblasti Cotobato trvala asi dvě hodiny. Nejméně jeden dozorce a pět vězňů přišlo o život, uvedly tamní úřady.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Islámští ozbrojenci zaútočili na Filipínách na vězení

Islámští ozbrojenci zaútočili na Filipínách na vězení | Zdroj: ČTK

„Chtěli osvobodit své vězněné kamarády. Ostatní vězni využili příležitosti," vysvětlil novinářům zástupce dozorců Peter John Bonggat. Podle něj útočili členové radikální skupiny, která se odtrhla od Fronty národního osvobození Morů, která uzavřela mírovou dohodu s filipínskou vládou.

Policie podle úřadů zatím dopadla a vrátila do žaláře, kde před útokem bylo přes 1500 vězňů, jen šest ze 158 uprchlíků.

Šéf nedaleké vesnice Alexander Austria řekl agentuře AP, že rozmístil ozbrojené hlídky kvůli obavám, že uprchlíci by se mohli chtít ve vesnici schovat či zajmout rukojmí.

Na Filipínách působí řada islámských extremistických skupin, především radikálové z hnutí Abu Sayyafa, kteří podporují teroristickou síť Al-Káida a také bojovníky samozvaného Islámského státu na Blízkém východě. Skupina Abu Sayyafa je obviňována z celé řady únosů za výkupné a také z pumových útoků a vražd, jimiž terorizuje Filipíny více než dvě desetiletí

Islámští ozbrojenci zaútočili na Filipínách na vězení | Foto: ČTK

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme