Stovky evropských turistů opouštějí Egypt

Stovky evropských turistů se předčasně vracejí z Egypta, kde si teroristické útoky vyžádaly na 90 mrtvých, včetně jednoho Čecha. Na letišti v Praze-Ruzyni přistál v noci na dnešek speciál Českých aerolinií se stovkou turistů, kteří se rozhodli vrátit. V oblasti podle odhadů zůstává dalších 1800 českých občanů. Domů se předčasně vracejí také turisté z Rakouska a Francie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Italští turisté po příletu domů | Foto: AFP

Na pařížské letiště Roissy ráno dorazil charterový let s 219 cestujícími, další letouny s navrátilci tam čekají v průběhu dne. Egypťané mají obavy, že atentáty mohou mít na turistiku citelný dopad. Ta je pro egyptskou ekonomiku klíčovým odvětvím, které živí značnou část obyvatel.

Většina českých turistů chce však dovolenou v Egyptě dokončit. Mluvčí Českých aerolinií Jitka Novotná řekla, že po dohodě s ministerstvem zahraničí a cestovními kancelářemi o vyslání speciálu v současnosti neuvažují. V případě mimořádného zájmu jsou však České aerolinie připraveny speciál vypravit.

"České aerolinie po půlnoci a v brzkých ranních hodinách vypraví dva pravidelné plánované lety pro české turisty do Šarm aš-Šejchu. Na tyto lety nasadíme naše dva největší letouny A-321 a A-310 s celkovou kapacitou pro 420 cestujících. Součástí letu budou zesílené posádky, které jsou speciálně vyškolené pro tyto případy," doplnila mluvčí.

Zuzana Bančanská, Ondřej Černý, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme