Stovky lidí se otrávily jídlem v iráckém humanitárním táboře, příčina se vyšetřuje

Kolem osmi set lidí se otrávilo jídlem během sváteční hostiny v humanitárním táboře u města Mosul. Kolem dvě stě lidí skončilo hospitalizovaných.

Mosul Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Civilisté prchají z iráckého Mosulu | Zdroj: Reuters

Podle agentury Rudaw už úřady zadržely dodavatele, od kterého jídlo pocházelo. Postižení obyvatelé tábora celý den nejedli kvůli Ramadánu. Po setmění, pár minut po sváteční hostině se u části strávníků objevily první zdravotní potíže – 200 z nich muselo do nemocnice. Agentura Reuters píše až o třech stovkách hospitalizovaných.

Podobné zdravotní potíže z otravy jídlem pozorovaly irácké úřady před třemi týdny u odsouzených v iráckých věznicích. Podle týdeníku Newsweek testovala teroristická organizace Islámský stát na vězních možnosti, jak kontaminovat jídlo a vodu.

V táboře se nachází přes 6 tisíc lidí, kteří utekli z Mosulu kvůli ofenzívě proti tzv. Islámského státu, který město z části ovládá. Potraviny do kempu dováží řada humanitárních organizací. Otrávené jídlo obstarala katarská charita.

Marek Cieslar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme