Stovky lidí znovu protestovaly na libanonsko-izraelské hranici. Vojáci jednoho člověka postřelili

Stovky Libanonců a Palestinců v sobotu protestovaly u libanonsko-izraelské hranice proti izraelským náletům v Gaze. Někteří se pokusili překonat hraniční bariéru, což vyvolalo izraelskou palbu, při níž byl jeden člověk zraněn, píše agentura AP.

Bejrút Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stovky protestujících se sešly na libanonsko-izraelské hranici u vesnice Adaísi na podporu Palestinců. Někteří vyšplhali na hraniční zeď, kam umístili vlajky | Foto: Aziz Taher | Zdroj: Reuters

Večerní protest se konal v libanonské pohraniční vesnici Adaísi. Na místě se shromáždil dav několika set lidí s palestinskými vlajkami a žlutými vlajkami libanonského protiizraelského hnutí Hizballáh.

Napříč Evropou se konaly demonstrace na podporu Palestinců. Pařížská policie nasadila vodní děla

Číst článek

Někteří vyšplhali na hraniční zeď, kam vlajky umístili. Podle libanonské tiskové agentury izraelští vojáci reagovali výstřely. Jeden člověk přitom utrpěl zranění a byl převezen do nedaleké nemocnice.

Libanonci a Palestinci se k libanonsko-izraelské hranici v uplynulých dnech sjížděli z celého Libanonu na protesty proti izraelským náletům v Pásmu Gazy.

V pátek izraelská armáda u hranice postřelila demonstranta, který překonal hraniční bariéru. Jedenadvacetiletý muž později zranění podlehl a Hizaballáh ho označil za svého člena.

Během soboty Izrael varoval libanonské úřady, aby neumožnily demonstrantům narušovat hranici.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme