Stovky Němců jsou podezřelí z daňových úniků

Návštěvu policie a daňových kontrolorů může v nejbližších dnech a týdnech čekat 1100 obyvatel Spolkové republiky Německo. Státní zastupitelství je začalo vyšetřovat pro podezření z daňových úniků v celkové výši přes jednu miliardu eur. Důkazy vyšetřovatelé získali z ukradených bankovních údajů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Spolková republika Německo | Foto: Emanuel Macoun

Ty před časem zakoupila od neznámého informátora spolková země Severní-Porýní Vestfálsko. Údaje dokládající daňové úniky pocházejí z obří švýcarské banky Credit Suisse. Ta přitom krádež nebo jakýkoli jiný únik dat zatím nepřiznala.

Vyšetřovatelé už na jihu Německa podnikli první domovní prohlídky. Jejich informace jsou podle všeho prvotřídní. Podle advokáta jednoho z pravděpodobných daňových podvodníků, kterého cituje Frankfurter Allgemeine Zeitung, znali kontroloři přesnou sumu, kterou dotyčný na své švýcarské konto převedl.

Diskuse kolem nákupu kradených klientských údajů ze švýcarských bank přinutila už asi 10 tisíc Němců, aby na své nekalé daňové praktiky sami upozornili a vyhnuli se tak trestnímu stíhání. Jen na daňových doplatcích by státní pokladna a jednotlivé spolkové země mohly získat na jednu miliardu eur.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme