Strach z eboly roste i v Evropě, státy chtějí zpřísnit kontroly na letištích

Nemocnice v Madridu umístila do karantény dalších sedm lidí. Ti se ze strachu z eboly do izolace sami přihlásili. Obavy z šíření viru rostou i v dalších zemích - například ve Francii. Tamní aerolinie Air France už přestaly létat do Sierry Leone. Někteří politici chtějí, aby se zrušila všechna letecká spojení s postiženými oblastmi. To se zatím nechystá, i když se Francie díky svým kontaktům s Afrikou může stát ohniskem nákazy v Evropě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Upozornění na příznaky onemocnění ebolou | Zdroj: Reuters

Francie má podezření na případ nákazy ebolou. V pařížské nemocnici Bichat hospitalizovali ženu s příznaky, které onemocnění odpovídají. Výsledky testů budou známé dnes odpoledne. Francouzská vláda mezitím podniká kroky, aby snížila riziko šíření viru na minimum.

Strach z eboly mají zaměstnanci pařížského letiště Charlese de Gaulla. Především lidé, kteří manipulují se zavazadly cestujících z Afriky, používají roušky a ochranné rukavice.

Francouzské aerolinie Air France kvůli ebole nezavedly větší preventivní opatření, zatím zrušily spoj do Freetownu v Sieře Leone. Vláda sází spíš na preventivní opatření, na kontroly cestujících před nástupem do letadla.

Přísnější bezpečnostní kontroly na letištích zvažuje zavést Velká Británie.

Strach z viru roste i ve Spojených státech, kde asi dvě stě zaměstnanců úklidové služby letiště v New Yorku odešlo z práce. Někteří američtí zákonodárci požadují, aby vláda zakázala vstup na území Spojených států lidem, kteří tam cestují ze západní Afriky.

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme