Strauss-Kahn odmítl obvinění ze znásilnění novinářky

Dvě a půl hodiny trvala konfrontace bývalého šéfa Mezinárodního měnového fondu Dominique Strauss Kahn byl s Tristane Banonovou. Novinářka ho obvinila z pokusu o znásilnění. Obě strany ale trvají na svých verzích, Strauss Kahn odmítl, že by se dopustil jakéhokoliv násilí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dominique Strauss-Kahn s manželkou na pařížském letišti | Zdroj: Reuters

K údajnému pokusu o znásilnění došlo mělo dojít v roce 2003, ale mladá novinářka podala na Strausse Kahna trestní oznámení až poté, co vypukla aféra s pokojskou hotelu Sofitel v New Yorku.

Přehrát

00:00 / 00:00

O dalším obvinění Strauss-Kahna informuje pařížský zpravodaj ČRo Jan Šmíd

Strauss Kahn se údajně pokusil znásilnit novinářku v bytě, který si vypůjčil od přítele. Připustil sice, že dělal Tristane Banonové návrhy a pokusil se jí políbit, ale popřel, že by došlo k fyzickému kontaktu.

Novinářka je připravena vznést jiný typ žaloby, pokud prokuratura případ odloží pro nedostatek důkazů. Probíhající proces by mohl komplikovat cestu Strausse Kahna zpět do politiky.

Dominique Strauss-Kahn byl jedním z adeptů na prezidentský úřad, kvůli aférám ale musel z boje odstoupit. Ačkoli se žádná obvinění neprokázala, výrazně škodí jeho pověsti i socialistické straně, jejíž představitelé museli u soudu se Strauss-Kahnem svědčit.

Jan Šmíd, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme