Strauss-Kahn odmítne před soudem v New Yorku vinu

V New Yorku dnes stane před soudem bývalý výkonný ředitel Mezinárodního měnového fondu Dominique Strauss-Kahn. Na základě jeho výpovědi pak soudce rozhodne, zdali začne proces, nebo jestli dojde k jednání s prokurátorem o výši trestu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dominique Strauss-Kahn u newyorského soudu | Zdroj: Reuters

Americké úřady zatkly - dnes už bývalého šéfa Mezinárodního měnového fondu, francouzského finančníka Dominiqua Strauss-Kahna, 14. května. Podle obvinění se měl v hotelovém pokoji v New Yorku pokusit o znásilnění pokojské. Po zatčení strávil čtyři dny ve vězení, pak byl propuštěn na kauci do domácího vězení na Mahnattanu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž redaktorky Heleny Berkové o kauze DSK a komentář spolupracovníka Českého rozhlasu v USA Dušana Neumanna

Strauss-Kahn stane poprvé u soudu poté, co složil kauci 6 milionů dolarů a byl v domácím vězení. Má se za to, že Strauss-Kahn dnes před soudem řekne, že se cítí nevinen.

Poměrně chladná zůstávají vůči kauze americká média. „Americká média se drží poměrně nazpátek. Za poslední měsíc se k celému případu nijak zvlášť nevyjadřují. Výjimkou je několik zmínek například o tom, jaké důkazy se našly, které zřejmě unikly z policejních spisů,“ popisuje spolupracovník Českého rozhlasu v USA Dušan Neumann.

Opakem je ale Francie. Tam vyvolala aféra naopak silnější mediální reakci než atentáty z 11. září.

Pařížský advokát Lef Forster tvrdí, že Strauss-Kahn sebe označí za nevinného a jeho právníci pak budou usilovat o to, aby co nejvíce zpochybnili věrohodnost výpovědi žalobkyně.

Dominique Strauss Kahn se uplynulý týden spojil s nejvyššími představiteli socialistické strany a během telefonátu je ujistil, že bez ohledu na výsledek procesu je jeho kandidatura na prezidenta vyloučena.

Jan Šmíd, Ondřej Černý, Helena Berková, Martin Hromádka, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme