Strauss-Kahn zřejmě ztratí šanci na boj o Elysejský palác

Obvinění ředitele Mezinárodního měnového fondu Dominique Strauss-Kahna ze znásilnění vyvolalo ve Francii šok a výrazně změnilo situaci před prezidentskými volbami. Ty se uskuteční příští rok. Francouzská media připomínají, že se nejedná o první aféru tohoto politika.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kvůli sexuálnímu obvinění přijde Strauss-Kahn zřejmě o kandidaturu | Zdroj: Reuters

Dominique Strauss-Kahn už měl v mezinárodním měnovém fondu potíže s tím, že zneužíval svého postavení a výměnou za jistou vstřícnost protežoval bez ohledu na vnitřní směrnice svou maďarskou kolegyni.

Francouzská média však přinášejí několik dalších příkladů z minulosti, kdy Strauss-Kahn obtěžoval především novinářky, s nimiž dělal rozhovor.

Bez ohledu na to, jak tento případ skončí, je většina expertů ve Francii přesvědčena o tom, že politická kariéra Strauss-Kahna je u konce a předvolební boj začíná mít úplně jiný rozměr.

Největší kandidát socialistů, který by dnes podle průzkumů volby vyhrál, o Elysejský palác s největší pravděpodobností usilovat nebude.

Jan Šmíd, Aneta Vojtěchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme