Stravovací návyky amerických školáků dělají vrásky odborníkům

Jestliže dáte dětem možnost, aby si sami rozhodovaly o svém režimu stravování, zpravidla si vyberou tu horší variantu. Jako pud pro přežití je totiž v lidském těle ještě z pravěku zakódována chuť jíst co nejvíce, ale co nejčastěji hodně kalorická jídla. O studii, kterou na středních školách provedla Pensylvánská státní universita, informuje ze Spojených států zpravodaj Radiožurnálu Alexandr Pícha.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dětská obezita | Foto: rodina.dama.cz

Stále více amerických dětí obědvá čím dál tím dříve. Z komerčních důvodů se tomu přizpůsobují fastfoody kolem škol, ale v některých amerických školách i jídelny. Jen v Pensylvánii průzkum zjistil, že většina škol má přestávku na větší jídlo před jedenáctou, ale některé už v 10:20.

Nejhladovější jsou dopoledne děti, které ráno nesnídaly. Což je ale většina, protože starší děti vstávají do školy na poslední chvíli. Problémem je, že se americké děti u jednoho oběda zpravidla nezastaví. Příležitostí je na cestě domů tolik, že jedí velké jídlo i pětkrát denně.

Všude jsou v nabídce saláty a další lehká jídla, ale s přehledem vítězí pizzy, plněné sendviče, hamburgery a další kalorické bomby.

Co s tím? Podle odborníků pomůžou už dávno známé věci. Nejvíc to, když dítě jí zdravě doma už od mala. Ať už začnete kdykoliv, se zákazy moc nezmůžete. Nejvíc zabírá, když sami dlouhodobě dáváme dětem dobrý příklad.

Milan Kopp, Alexandr Pícha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme