Straw byl na Gibraltaru uklidnit obyvatele

Britský ministr zahraničí Jack Straw byl při své návštěvě Gibraltaru vypískán rozohněným davem tamních obyvatel. Straw se snažil zažehnat obavy, že se Británie chce vzdát suverenity nad jejich územím. Na demonstraci přišlo tři a půl tisíce lidí, což je víc než desetina obyvatel Gibraltaru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gibraltar | Foto: gibraltar.gi

Mnozí z nich na ministra pokřikovali "Zrádce" a jeden muž zaječel: "Měl byste se stydět, my jsme zrovna takoví Britové jako vy!". Ministr Straw jednal s guvernérem Gibraltaru a pak vystoupil v místní televizi, kde prohlásil, že Británie nehodlá postoupit Gibraltar Španělsku. Jednání mezi Španělskem a Británií o Gibraltaru probíhá už půl roku a obě strany doufají, že do července se dosáhne dohody o společné suverenitě. Ministr Straw několikrát zdůraznil, že jakýkoli výsledek jednání bude podléhat schválení místním obyvatelstvem v referendu. Většina obyvatel Gibraltaru je proti jakékoli dohodě se Španělskem.

Markéta Kaclová, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme