Střední Ameriku ohrožuje Wilma

Další tropická bouře ohrožuje střední Ameriku. Wilma, která se zformovala v karibské oblasti a nabrala na síle, vyvolala pohotovost na Kajmanských ostrovech a v Hondurasu. Na Jamajku už okraj bouře přinesl prudké deště a záplavy v nízko položených oblastech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bouře Wilma | Foto: AFP

Připraveni na možnou evakuaci jsou ale i obyvatelé teprve nedávno vysušeného New Orleansu. Podle agentury AP by na své další cestě mohla Wilma ohrozit i Kubu nebo mexický poloostrov Yucatán. Meteorologové předpokládají, že do dnešního odpoledne zesílí na hurikán kategorie jedna.

Střední Amerika se ještě nevzpamatovala z hurikánu Stan. Ten vyvolal záplavy a sesuvy půdy, při kterých jen v Guatemale zahynulo více než dva tisíce lidí. Podle amerického národního střediska pro sledování hurikánů je Wilma jedenadvacátou pojmenovanou bouří letošní sezony. To je rekord, jakého bylo naposledy dosaženo v roce 1933. Je ale dost pravděpodobné, že se počet hurikánů ještě zvětší. Jejich sezóna v Atlantiku totiž končí až 30. listopadu.

Lubica Bergmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme