Střední Evropu sužují tropické teploty

Na řadě míst ve střední Evropě se teploty šplhají ke 40 stupňům Celsia. V německém hlavním městě Berlíně meteorologové včera naměřili 37,5, v sobotu v Koblenci dokonce 38,8 stupně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Teploměr naměřil tropickou teplotu | Foto: Marián Vojtek

Tři německé rychlovlaky ICE musely být odstaveny z provozu poté, co jim vypadla klimatizace a cestující uvnitř horkem omdlévali. Celkem muselo být ošetřeno 27 lidí. Potíže měly i vlaky nadzemní dráhy v Berlíně.

Teploty blížící se 40 stupňům nekomplikují život jen lidem. Teplotní stres prožívají i zvířata. Dehydratací trpí ptáci, teplota v hnízdech dosahuje 50 stupňů.

Němečtí rybáři pozorují značný úhyn ryb. Zvýšený růst řas způsobuje nedostatek kyslíku. Proto do některých rybníků o víkendu němečtí hasiči pumpovali čerstvou vodu.

Předpověď počasí sledují s obavami zemědělci, špatnou úrodu čekají u sladového ječmene. Kvůli zvýšenému nebezpečí požárů platí v Německu v lesních oblastech zákaz kouření. Pokuta za porušení může dosáhnout až 50 tisíc eur.

Igor Maňour, Klára Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme