Střelba v Atlantě si vyžádala jednu oběť a čtyři zraněné. Policie nyní po útočníkovi pátrá

Střelba uvnitř budovy v centru americké Atlanty si vyžádala nejméně jednoho mrtvého a čtyři zraněné. Čtyřiadvacetiletý pachatel je podle policie na útěku, informovala agentura Reuters.

Atlanta (USA) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čtyři zraněné ženy převezli k ošetření do nemocnice a pátou na místě prohlásili za mrtvou

Čtyři zraněné ženy převezli k ošetření do nemocnice a pátou na místě prohlásili za mrtvou | Zdroj: Reuters

Atlantská policie uvedla, že od střelby, která se odehrála v budově v komerční oblasti v ulici West Peachtree Street s mnoha kancelářskými a výškovými budovami, nezaznamenala žádné další výstřely.

Žádný podezřelý nebyl zadržen a policie krátce po 13.00 místního času (19.00 SELČ) uvedla, že se jedná o „aktivní, nepřehlednou situaci“.

Policie rovněž sdělila, že stále pátrá po podezřelém a případných dalších obětech. Čtyři zraněné ženy ve věku 25, 39, 56 a 71 let byly převezeny k ošetření do nemocnice a pátá žena ve věku 39 let byla na místě prohlášena za mrtvou.

Čtyři zraněné ženy „bojují o život v nemocnici“, uvedl na tiskové konferenci starosta Atlanty Andre Dickens.

Policie také dala k dispozici fotografii osoby považované za střelce. Podezřelý na sobě měl tmavé kalhoty, světlou mikinu s kapucí vytaženou nahoru, masku na obličeji a tašku.

Úřady později uvedly, že se s největší pravděpodobností jedná o 24letého Deiona Pattersona, který je zřejmě ozbrojený a nebezpečný, a požádaly každého, kdo má informace o místě jeho výskytu, aby zavolal na tísňovou linku.

Rodina střelce spolupracuje

Více než dvě hodiny po střelbě policie uvedla, že nemá žádné informace, které by naznačovaly, že se Patterson stále nachází v oblasti. Šéf atlantské policie Darin Schierbaum novinářům řekl, že Pattersonova rodina s vyšetřovateli „spolupracuje“.

„Je to velmi aktivní pátrání,“ řekl Schierbaum. „Sledujeme věrohodné stopy, které jsou v současné době aktivní v okrese Cobb, a také některé tady ve městě,“ dodal.

Podél ulice West Peachtree Street se krátce po střelbě shromáždily desítky policejních a hasičských vozidel, policisté s puškami, přilbami a vestami přijížděli i více než hodinu po incidentu.

Mnoho policistů se shluklo před hlavním vchodem do budovy zdravotnického zařízení Northside Medical. Nad hlavami jim přelétalo několik vrtulníků. Z nejbližšího rohu ve čtvrti Midtown, kde se staví mnoho nových výškových budov, přihlíželi stavební dělníci.

Střelba se odehrála v době, kdy městy po celých Spojených státech zmítá násilí páchané střelnými zbraněmi.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme