Jeden mrtvý a deset raněných po násilném incidentu ve finské škole. Podezřelého policie zadržela

Finská policie oznámila násilný incident v odborném učilišti ve městě Kuopio na východě země. Podle agentury Reuters pachatel zabil jednoho člověka. Muž je podle policie ve vazbě. Dalších deset lidí bylo zraněno, dva z nich těžce. Mezi raněnými je i podezřelý. Agentura AP uvedla, že jde o finského občana. Podle svědků útočil mladý muž, který dříve školu navštěvoval.

Helsinky (Aktualizováno: 16:50 1. 10. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie prohledává nákupní středisko. (ilustrační foto) | Foto: Lauri Rantala (CC BY 2.0) | Zdroj: Flickr

„Jedna osoba byla v úterý zabita při násilném útoku ve škole, která se nachází v nákupním centru ve městě Kuopio na východě Finska,“ uvedla policie. Odmítli podat další informace o tom, jak se incident stal a čím byl vyprovokován, píše Reuters.

Policie nejprve odmítala sdělit, jakou zbraň pachatel při útoku použil, napsala CNN. Později bezpečnostní složky uvedly, že útočník použil zbraň s čepelí a měl u sebe také střelnou zbraň, uvedla ČTK.

Škola sídlí v komplexu, kde se nachází také nákupní středisko. Areál leží asi čtyři kilometry jižně od centra města Kuopio.

Kuopio je stotisícové město asi 330 kilometrů severovýchodně od Helsinek.

Ve Finsku se za posledních dvanáct let staly ve školách dva útoky, při kterých by někdo zemřel. V roce 2007 student ve střední škole Jokela zastřelil osm lidí, a poté zabil sám sebe. V roce 2008 dvaadvacetiletý student odborné školy v Kauhajoki zavraždil deset lidí předtím, než spáchal sebevraždu.

Local media reports one person has died and nine people have been injured in an incident at a shopping mall in Kuopio in eastern Finland (Incorrect tweet deleted, new tweet issued)

13:17 – 01. 10. 2019

35 55

Päivitetyn tiedon mukaan #Kuopio n Hermannissa on loukkaantuneita kymmenen, joista kaksi vakavasti. Menehtyneitä on yksi. #poliisi #poliisiis

13:22 – 01. 10. 2019

73 39

dok Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme