Oběti útoku v Las Vegas se dohodly na vyrovnání ve výši 735 milionů s hotelem, odkud pachatel střílel

Přeživší a příbuzní 58 obětí masakru v Las Vegas před dvěma lety se dohodli s firmou MGM Resorts provozující hotel, z něhož se střílelo, na finančním vypořádání. Celkem by měli dostat nejméně 735 milionů dolarů, tedy téměř 17,2 miliardy korun. Podle agentury Reuters to ve čtvrtek uvedly právnická firma zastupující oběti i společnost MGM Resorts International.

Las Vegas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hotel Mandalay Bay | Zdroj: Reuters

Společnost MGM Resorts je vlastníkem hotelu Mandalay Bay, z jehož 32. podlaží střílel 1. října 2017 Stephen Paddock do davu čítajícího přibližně 22 tisíc návštěvníků festivalu country hudby.

Na 1100 vypálených nábojů zabilo 58 lidí a dalších 800 zranilo. Pachatel se poté sám zastřelil. Šlo o nejhorší střelbu do davu lidí v moderních dějinách USA.

„I když nic nemůže vrátit zmařené životy nebo zvrátit hrůzy, které onoho dne utrpělo tolik lidí, toto vyrovnání poskytne spravedlivé odškodnění za tisícovky obětí a jejich příbuzných,“ uvedl Robert Eglet, hlavní právní zástupce přibližně 2500 žalujících.

Celková suma odškodného by mohla vzrůst až na 800 milionů dolarů v závislosti na tom, kolik osob se rozhodne připojit k uplatňování nároku, vysvětlila právnická firma Eglet Adams.

Zástupce MGM Resorts Jim Murren uvedl, že vyrovnání je důležitým krokem v procesu hojení ran obětí a jejich rodin.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme