Neznámý útočník postřelil před mešitou ve Francii dvě osoby. Podle policie poté spáchal sebevraždu

Dva zraněné si vyžádala střelba před mešitou ve městě Brest na severozápadě Francie. Střelec z místa činu ujel, později jej policie našla mrtvého, informovala agentura AFP. Motiv činu je zatím nejasný. Francouzský ministr vnitra ale krátce po incidentu vyzval k posílení ostrahy v okolí náboženských objektů.

Aktualizováno Paříž (Aktualizováno: 23:08 27. 6. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Střelba se před mešitou v brestské čtvrti Pontanézen ozvala krátce po 16 hodině. Pachatel, jehož identita zatím není známa, vypálil do davu lidí, kteří z modlitebny právě vycházeli, uvedl místní prokurátor Jean-Philippe Recappe. Podle francouzského listu Le Télégramme vystřelil šest nebo sedm ran.

Dva lidé utrpěli zranění, jejich závažnost zatím není potvrzena. Agentura AFP uvedla, že utrpěli zranění břicha a nohy, nejsou ale ohroženi na životě. Dle BFMTV je mezi nimi také místní imám Rachid El Jay, který se proslavil svými videi na síti YouTube a v minulosti proslul i řadou kontroverzních výroků.

Dětem například v minulosti tvrdil, že muslimové, kteří poslouchají hudbu, se promění v prasata či opice. El Jay se ale zároveň podporou francouzské demokracie a výzvám k účasti ve volbách znelíbil teroristické organizaci Islámský stát, která v roce 2016 vyzvala věřící k jeho zabití.

Střelec po činu nasedl do auta a z místa ujel. Policie jeho vůz zakrátko našla ve městě sousedícím s Brestem. Poblíž auta ležel předpokládaný střelec, který se podle všeho sám střelil do hlavy. Policisté se nedomnívají, že měl muž komplice, a proto pátrání ukončili. Jaký byl motiv jeho činu, zatím není jasné, řekl Recappe agentuře Reuters. Státní zastupitelství v Brestu je ale v kontaktu s pařížskou protiteroristickou prokuraturou.

Na incident ve městě v Bretani již na twitteru reagoval francouzský ministr vnitra Christophe Castaner. „Vyzývám prefekty, aby posílili ostrahu náboženských míst v zemi,“ napsal.

ČTK, gak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme