Střelba na slovensko-ukrajinské hranici: tři mrtví

K dramatickému incidentu došlo na slovensko-ukrajinských hranicích. Zatím neznámý cizinec - pravděpodobně Ukrajinec - zastřelil příslušníka hraniční policie a vojáka základní služby. Dalšího vojáka zranil. Při následném policejním zásahu byl útočník rovněž zastřelen.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pistole | Foto: Jan Rosenauer

Jak uvádí bratislavská zpravodajka Radiožurnálu Renata Havranová, v obci Petrovce jsou na cizince zvyklí, ale muž prý budil pozornost tím, že agresivně prosazoval zaplacení jízdného v autobusu pouze v eurech. Tříčlenná hlídka ho zkontrolovala, když šel směrem od hranic pěšky. Během převozu na hraniční oddělení cizinec nečekaně zaútočil a chladnokrevnou ranou do hlavy zastřelil jak příslušníka pohraniční policie, tak jednoho z vojáků základní služby. Druhému se s průstřelem krku podařilo z auta utéct a přivolat pomoc.

Pachatele policie zadržela asi za půl hodiny v odcizeném služebním voze zavražděné hlídky. Během zásahu došlo k přestřelce, během níž byl vrah zabit. Jeden z policistů byl zraněn do ruky a je v péči lékařů.

Renata Havranová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme