Při střelbě ve švédském nákupním centru zemřel jeden člověk. Podezřelý byl podle policie zadržen

Jednu oběť si v pátek vyžádala střelba v nákupním centru Emporia ve městě Malmö na jihu Švédska, uvedla podle agentury AFP policie. Ta původně informovala o dvou zraněných, později ale oznámila, že jedna osoba svým zraněním podlehla. Podezřelý byl podle policie zadržen a veřejnost už není v ohrožení.

Malmö Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„V tuto chvíli se domníváme, že incident má spojitost se zločineckým prostředím,“ dodala policie a vyloučila, že šlo o terorismus

„V tuto chvíli se domníváme, že incident má spojitost se zločineckým prostředím,“ dodala policie a vyloučila, že šlo o terorismus | Foto: Johan Nilsson | Zdroj: TT News Agency/Reuters

Zranění při střelbě utrpěli muž a žena. „Muž zraněním podlehl,“ sdělila policie. Zraněná je podle dřívějšího sdělení úřadů ve vážném stavu.

„Domníváme se, že bezprostřední nebezpečí už veřejnosti nehrozí,“ uvedla také policie v prohlášení, z něhož citovala agentura Reuters. „V tuto chvíli se domníváme, že incident má spojitost se zločineckým prostředím,“ dodala policie a vyloučila, že šlo o terorismus.

divi discount

Na místě bylo mnoho policistů, kteří vyslýchali svědky a zkoumali záběry z bezpečnostních kamer. Policie předtím oblast uzavřela a vyzvala lidi, aby do nákupního centra nechodili. Zadrženým je podle AFP adolescent.

V červenci střelec v nákupním středisku v dánském hlavním městě Kodani, jen 30 kilometrů vzdáleném od Malmö, zabil tři lidi. Případ zřejmě nesouvisel s terorismem.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme