Patnáctiletý student na střední škole v Michiganu vypálil až 20 střel. Osm lidí zranil, tři zemřeli

Při střeleckém útoku na střední škole v americkém státě Michigan v úterý přišli o život tři studenti a dalších osm lidí utrpělo zranění. Oznámila to místní policie, která jako pachatele označila patnáctiletého studenta. Mladík je ve vazbě, řekl podle agentury AP zástupce šerifa okresu Oakland Mike McCabe.

Aktualizováno Detroit (Aktualizováno: 0:05 1. 12. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Střelecký útok na střední škole v Michiganu si vyžádal tři mrtvé

Střelecký útok na střední škole v Michiganu si vyžádal tři mrtvé | Foto: Eric Seals/USA TODAY NETWORK | Zdroj: Reuters

Informaci o probíhající střelbě dostali strážníci těsně před 13.00 místního času (19.00 SEČ). Údajného střelce policie zatkla přímo ve škole a zabavila mu poloautomatickou pistoli. Úřad šerifa záhy nato informoval, že útok se zdál být činem jednotlivce.

„Strážníci jej konfrontovali, měl u sebe zbraň, vzali ho do vazby,“ popsal McCabe zásah na následné tiskové konferenci. Student podle něj vypálil asi 15 až 20 střel, zatčení se nebránil. „Celé to trvalo pět minut,“ dodal McCabe.

Při útoku zemřeli šestnáctiletý chlapec a dvě dívky ve věku 14 a 17 let. Mezi zraněnými je jeden učitel, dva z postřelených lékaři operují, zbylí jsou ve stabilizovaném stavu, uvedla policie.

Jména podezřelého ani obětí policie v této chvíli nezveřejnila a sdělila, že motiv útoku zatím nezná. Zadržený střelec byl podle médií na dané střední škole ve druhém ročníku. S policií podle agentury Reuters nespolupracuje a odmítl na radu rodičů vypovídat.

„Jsem v šoku, je to zdrcující,“ řekl médiím šéf školského systému v souměstí Oxford Township Tim Throne. Škola, kam dochází asi 1700 žáků, byla po útoku evakuována.

My heart goes out to the families of all those in Oxford, Michigan experiencing the unimaginable grief of losing a loved one. I’m remaining in close touch with my team as new information about this tragic school shooting surfaces.

23:54 – 30. 11. 2021

3927 34585

Rodinám obětí už vyjádřil soustrast americký prezident Joe Biden. V úterý řekl, že soucítí s rodinami postiženými střelbou ve škole v jihovýchodním Michiganu, která si vyžádala tři mrtvé a šest zraněných.

Podle CNN Biden dále upřesnil, že podezřelý „se sám přihlásil a odevzdal pistoli. To je vše, co o tom víme.“

Guvernérka státu Michigan Gretchen Whitmerová označila střelbu za „nepředstavitelnou tragédii“.

Případy střelby ve školách jsou v USA velmi časté a často končí tragicky. V květnu 2018 zastřelil sedmnáctiletý student na střední škole v texaském Santa Fe deset lidí, většinou spolužáků.

O tři měsíce dříve devatenáctiletý Nikolas Cruz v budově střední školy ve městě Parkland na Floridě zastřelil 17 lidí, dalších 15 zranil.

ČTK, aur Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme