Švédská policie zastřelila mladíka s Downovým syndromem, hrál si s atrapou zbraně

Švédští policisté postřelili handicapovaného dvacetiletého Erica, jelikož se mylně domnívali, že má zbraň. Jednalo se však jen o hračku – napodobeninu palné zbraně. Poté, co ji Eric i přes výzvy policistů neodhodil, vystřelili. Zranění mladík podlehl v nemocnici. Podle slov stockholmské policie šlo o nebezpečnou situaci. O případu informovala BBC.

Stockholm Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Švédští policisté postřelili handicapovaného dvacetiletého Erica (ilustrační snímek) | Zdroj: Reuters

Dvacetiletý Eric Torell měl Downův syndrom kombinovaný s poruchou autistického spektra. „Byl to ten nejmilejší člověk,“ popsala ho švédským médiím jeho matka Katarina Söderbergová. Její syn nemluvil a vývojově byl na úrovni tříletého dítěte.

Hračku, napodobeninu samopalu, dostal Torell jako dárek. „Až do teď se povalovala mezi ostatními hračkami,“ řekla Söderbergová.

null

null

S atrapou samopalu Torell v noci ze čtvrtka na pátek opustil domov. To se podle rodiny stalo víckrát, vždy se ale nakonec v pořádku našel. I ve čtvrtek po něm bylo podle švédského deníku Expressen vyhlášeno pátrání.

To ale skončilo tragicky – policie v pátek ve čtyři ráno vyhodnotila muže se zbraní ve stockholmské čtvrti Vasastan jako hrozbu. Torell podle policie na výzvy nereagoval a choval se výhružně, proto byl postřelen.

Svým zraněním pak ve čtvrtek před šestou hodinou ráno podlehl v nemocnici. „Nemůžu to pochopit, neublížil by mouše,“ řekla Torellova matka švédským médiím.

Prokuratura zahájila ve věci vyšetřování.

haf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme