Střelba u soudu v Atlantě - tři mrtví

Celkem tři mrtví zůstali po útěku obžalovaného ze soudní síně v americké Atlantě. Muž během procesu sebral justiční stráži zbraň. Zastřelil soudce, jeho pomocníka a dalšího člověka, několik jiných zranil. Podařilo se mu uprchnout v kradeném voze. Většina amerických televizí přerušila program a vysílá živě přímo z Atlanty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

budova soudu v Atlantě | Zdroj: ČTK

Policie identifikovala střelce jako Bryana Nicholse, který měl být souzen za znásilnění a únos. Z místa střelby se mu podařilo odjet vozem a nyní postupně podle zpráv policie střídá ukradená auta a uniká ulicemi města.

Není to první případ obdobné tragédie. Před několika dny tady byli zastřeleni dva příbuzní federální soudkyně. Každý rok čelí soudci ve Spojených státech asi 700 výhrůžkám, některým policie přiděluje osobní strážce.

U vchodů do soudních budov jsou ale bezpečnostní rámy, takže v práci se doposud američtí soudci cítili relativně v bezpečí.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme