Střelec v Kalifornii zabil pět lidí. Než ho policie stihla zadržet, spáchal sebevraždu

V americkém městě Bakersfield došlo ve čtvrtek k incidentu, při kterém muž zastřelil svou ženu a další čtyři lidi. Nakonec spáchal sebevraždu. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní policii. Ta vyšetřuje, proč ke střelbě došlo a jaké je spojení mezi jednotlivými oběťmi.

Bakersfield Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Střelec spáchal sebevraždu dříve, než ho policie stihla zadržet. (ilustrační foto) | Foto: Eduardo Munoz | Zdroj: Reuters

Podle šerifa okresu Kern Donnyho Youngblooda se nejednalo o náhodně vybrané cíle.

Útočník nejprve v přepravní společnosti zastřelil svou ženu a jiného muže, informoval na tiskové konferenci šerif Youngblood. Agresor posléze honil dalšího zaměstnance firmy, kterého zastřelil u nedalekého obchodu se sportovním vybavením.

Jeho posledními oběťmi jsou dva lidé, které zastřelil v obytném domě. Útočník pak podle webu ABC News unesl vůz, v němž žena vezla své dítě. Když se mu ale do cesty postavil šerifův zástupce, střelil se do hrudi a zemřel. To vše podle Youngblooda trvalo deset až patnáct minut.

Žena, jejíhož auta se útočník zmocnil, i její dítě jsou v pořádku, informoval šerif. Policie vyslýchá tři desítky svědků.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme