Dvakrát podmínečně vyloučen. Střelec z Ohia si měl vést seznamy, koho chce zabít a koho znásilnit.

Čtyřiadvacetiletý Connor Betts, který v neděli před barem v centru města Dayton v americkém státě Ohio zabil devět lidí a pak ho zastřelila policie, byl dvakrát na střední škole podmínečně vyloučen. V prvním případě údajně proto, že si vedl seznam spolužaček, které chtěl znásilnit, v druhém proto, že si psal jména lidí, které chtěl pozabíjet.

Dayton (Ohio) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při nedělní střelbě zahynulo devět lidí. | Zdroj: Reuters

Informace přinesly s odkazem na výpovědi Bettsových někdejších spolužáků a bývalého ředitele školy agentura AP a britský bulvární list Daily Mail.

Prezident Trump vyjádřil soustrast rodinám obětí střeleckých útoků v USA. Kondoloval i Zeman

Číst článek

Bettsovo chování podle spolužáků vyvolalo paniku, když na zeď na školních záchodech napsal jména lidí, které by chtěl povraždit. Byl tehdy ve třetím ročníku střední školy v Bellbrooku. Škola musela být uzavřena a Betts byl podmínečně vyloučen, podruhé. Poprvé tak byl podle spolužáků potrestán, když do školy přišel se seznamem jmen studentek, které chtěl znásilnit.

Jeden jeho bývalý spolužák uvedl, že Betts měl v plánu „školu vystřílet“, zatímco jiný řekl, že si po střelbě v Daytonu na podivného spolužáka hned vzpomněl. „Měl seznam na vraždy a na znásilnění, já byla na seznamu znásilnění,“ uvedla Bettsova bývalá spolužačka.

Někdejší roztleskávačka doplnila, že Bettse téměř neznala a že jí překvapilo, když jí v prvním ročníku střední školy zavolala policie, aby jí řekla, že se objevila na Bettsově seznamu. „Policista mi řekl, že (Betts) chvíli nebude ve škole,“ uvedla. „Po nějakém čase se ale vrátil, chodil po chodbách. Nikdo nás neupozornil, že se do školy vrací,“ doplnila.

Mexiko považuje střelbu v El Pasu za teroristický čin. Chce vědět, jak útočník sehnal zbraň

Číst článek

Vedení školy odmítlo zprávy komentovat, pouze potvrdilo, že Betts školu navštěvoval.

Někdejší ředitel školy Chris Baker ale v rozhovoru s místními novinami Dayton Daily News řekl: „Ty informace bych nepopřel, ale víc k tomu říct nechci.“

Čistý rejstřík

Policie uvedla, že nic Bettsovi nebránilo v tom, aby si koupil útočnou pušku, kterou použil v neděli. Jako dospělý měl totiž trestní rejstřík čistý, píše AP. Policie ho zastřelila pouhých několik kroků před vstupem do baru s vystrašenými lidmi. Ještě venku ale zabil devět lidí a dalších 26 zranil. Mezi mrtvými byla také jeho dvaadvacetiletá sestra Megan Bettsová.

Jedna žena, která s Bettsem chodila do školy, uvedla, že snil o tom, že jí sváže a prořízne hrdlo. „Není to pro mě záhada,“ uvedla. „Jsem vzteky bez sebe,“ doplnila. „Věděl, že to není normální... Dlouho jsme mluvili o tom, že potřebuje pomoc,“ vysvětlila a dodala, že spolu s rodiči tehdy kontaktovala policii, ale neměla pocit, že ji úřady berou vážně.

Betts měl podle jeho spolužáka Demoye Howella velmi černý smysl pro humor a obklopovala ho „temná energie“. „Myslím, že spíš než zločin z nenávisti to byl zločin typu nenávidím všechny,“ poznamenal Howell. „Upřímně je mi mnohem lépe, když vím, že tu už není,“ uzavřel.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme