Americký veterán byl obviněn z čtyřnásobné vraždy na Floridě. Řekl, že jednal z božího příkazu

Americký armádní veterán Bryan Riley byl obviněn ze čtyřnásobné vraždy, při níž minulou neděli na Floridě zemřeli čtyři členové jedné rodiny. Policie ve čtvrtek po jeho výslechu oznámila, že Riley tvrdí, že hledal dívku, která chtěla spáchat sebevraždu a byla obětí obchodování s lidmi, a že se řídil božím pokynem.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudkyně v pondělí nařídila umístit třiatřicetiletého veterána námořní pěchoty do vazby bez možnosti kauce kvůli obvinění ze čtyřnásobné vraždy. (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Podle velitele policie floridského okresu Polk County Gradyho Judda veterán přiznal, že v neděli ráno střílel na lidi, slyšel prý hlasy a následoval boží příkaz. Řekl mu prý, aby „zabránil sebevraždě dívky Amber“.

Judd ve čtvrtek sdělil, že v domě, kde Riley střílel, nebyla žádná oběť sexuálního zločinu.

Soudkyně v pondělí nařídila umístit třiatřicetiletého veterána námořní pěchoty do vazby bez možnosti kauce kvůli obvinění ze čtyřnásobné vraždy. Bývalému vojákovi byl přidělen veřejný obhájce.

Nejvyšší soud USA na poslední chvíli odložil popravu. Odsouzený chce, aby se ho mohl dotýkat duchovní

Číst článek

Riley přišel k domu rodiny Gleasonových v sobotu večer a chtěl mluvit s Amber, protože prý ví, že chce dívka spáchat sebevraždu. Když mu obyvatelé řekli, že v domě žádná Amber nebydlí, odešel nazlobeně pryč. Vrátil se krátce po půlnoci s několika zbraněmi, prořezal pneumatiky venku stojících aut a jedno zapálil, vytyčil světly cestu od domu ke svému autu a vešel do domku, kde spala babička. Zastřelil ji a pak v hlavní budově zastřelil Gleasona, jeho partnerku a tříměsíční dítě. Jedenáctiletá dívka, kterou postřelil, se zachránila předstíráním, že je mrtvá.

Přivolaní policisté pak útočníka střelili do břicha a Riley se vzdal. Podle Judda v domě vypálil 100 ran. Ještě na cestě do nemocnice se přiznal, že si vzal pervitin.

Jeho přítelkyně vypověděla, že se Riley nechoval divně ani násilně, ale že se to změnilo několik dní před střelbou. Pracoval jako strážce v kostele a začal prý tvrdit, že je schopen mluvit s Bohem, který mu odpovídá.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme