Střelba v Kalifornii si vyžádala 14 obětí. Dva útočníky policie později zastřelila

Tragická střelba v kalifornském městě San Bernardino má 14 obětí a 17 zraněných. Několik ozbrojenců zaútočilo v areálu regionálního centra sociálních služeb na předvánoční slavnosti městských zaměstnanců. Policisté se pak dostali v ulicích města do přestřelky se dvěma podezřelými v tmavém voze. Při střetu zemřeli dva lidé v autě a jeden policista utrpěl lehčí zranění.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Okolí místa střelby v kalifornském San Bernardinu policisté uzavřeli

Okolí místa střelby v kalifornském San Bernardinu policisté uzavřeli | Zdroj: Reuters

„Do přestřelky se zapojilo několik policistů. Oba podezřelí, muž a žena, zemřeli na místě. Byli oblečení do bojových úborů a měli u sebe útočné pušky a také ruční zbraně,“ oznámil velitel policie v San Bernardinu Jarrod Burguan a dodal:

„U auta jsme navíc zajistili látky, které mohou být výbušné, stejně jako ty nalezené na místě útoku.“

Další osobu policisté zadrželi ve městě. Zatím ale neví, jestli má se střelbou vůbec něco společného.

Ke krveprolití došlo v budově, kde sídlí úřad sociálních služeb. Podle svědků vpadli tři ozbrojení muži na místo předvánočního setkání zaměstnanců.

Několik stovek lidí se podařilo z přepadené budovy evakuovat do bezpečí. Útočníci z místa ujeli v černém voze SUV.

Motiv střelců je dosud neznámý. FBI zatím nepotvrdila, že by šlo o terorismus.

Prezident Barack Obama se nechal slyšet, že ať měli vrazi jakékoliv pohnutky, tak se Spojené státy potýkají s tragédiemi tohoto typu víc než jiné země. Proto je podle Obamy zapotřebí rozhodná akce ke kontrole střelných zbraní.

Jan Prokeš, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme