Střelba v Los Angeles: tři mrtví

Izrael a Spojené státy chtějí nalézt iniciátora útoku na letišti v Los Angeles. Počet obětí tamní střelby stoupl na tři. Mezi mrtvými je i muž, který střelbu rozpoutal. Očití svědkové hovoří o tom, že zaznělo osm až deset výstřelů. Podle americké FBI zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se jednalo o teroristický útok. Naopak izraelský ministr dopravy Efraim Sneh prohlásil, že pravděpodobně o akt terorismu šlo. Incident se stal v den, kdy Spojené státy slaví výročí Dne nezávislosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

most Vincenta Thomase | Foto: Los Angeles Almanac

Jak uvádí zpravodajka Českého rozhlasu Olga Krupauerová, zatím neznámý muž podle policie vystřelil na zřízence přepážky izraelské letecké společnosti El Al. Útočník poté podle prvních zpráv očitých svědků zahájil střelbu na ostatní cestující. Muže zneškodnil člen letištní ochranky.

Přehrát

00:00 / 00:00

O. Krupauerová o střelbě v L.A.

Dvě osoby včetně útočníka zemřely okamžitě, později přišla zpráva, že zemřel ještě další člověk. Podle upřesněných informací bylo do nemocnic převezeno šest zraněných.

Policie zatím nezveřejnila jméno útočníka ani případný motiv střelby. Podle americké FBI ale dosud nic nenasvědčuje tomu, že by se jednalo o teroristický útok. Izraelský ministr dopravy Efraim Sneh naopak uvedl, že o terorismus pravděpodobně šlo.

Jak ale v televizi CNN řekl starosta Los Angeles James Hahn, tyto spekulace zatím nebyly potvrzeny. "Nemáme žádné informace naznačující nějakou souvislost s útokem teroristů, nebo něčím podobným. Ale tuto věc nyní prošetřuje FBI. Pokračuje také vyšetřování přímo na losangeleském letišti. Je jasné, že lidé musí počítat se zpožděním letů, protože Bradleyho terminál je stále uzavřen. Situaci teď máme pod kontrolou."

Na letišti v Los Angeles stejně jako v ostatních místech Spojených států panují mimořádná bezpečnostní opatření spojená s oslavami Dne nezávislosti.

Z Kalifornie přišla krátce poté další tragická zpráva - do davu lidí v zábavním parku asi 60 kilometrů východně od Los Angeles se zřítil malý letoun. Podle agentury Reuters jedna osoba zemřela a deset jich je zraněno.

Milan Kopp, Olga Krupauerová, Tomáš Kohout, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme