Atentát ve Štrasburku má pátou oběť, v nemocnici po několika dnech zemřel 35letý polský hudebník

Úterní atentát na vánočních trzích ve Štrasburku si vyžádal už pět obětí na životě. V neděli zemřel 35letý Polák, který byl při útoku postřelen do hlavy a od té doby byl ve stavu mozkové smrti. Informoval o tom francouzský regionální deník Les Dernières Nouvelles d'Alsace. Úmrtí polského občana potvrdila pařížská prokuratura.

Štrasburk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie na místě útoku ve francouzském Štrasburku.

Policie na místě útoku ve francouzském Štrasburku. | Foto: Christian Hartmann | Zdroj: Reuters

Pátou obětí střelby Chérifa Chekatta je hudebník Barto Pedro Orent-Niedzielski, který pochází z Katovic, ale posledních 20 let žil ve Štrasburku.

„Můj bratr Barto Pedro Orent-Niedzielski nás opustil,“ oznámil na facebooku Jakub Niedzielski.

Stovky lidí v centru Štrasburku uctily památku obětí střelby. Na závěr držely minutu hluku

Číst článek

Muž známý jako Bartosz, Bartek nebo Bart byl postřelen, když byl při útoku v baru Les Savons d’Hélène společně s italským novinářem Antoniem Megalizzim. Ten byl při atentátu také vážně zraněn a v pátek svým zraněním podlehl.

Barto byl podle listu ve Štrasburku známou a angažovanou osobností. Byl jedním ze zakladatelů filmového festivalu Strasbulles. Přátelé ho popisovali jako světoobčana milujícího všechny kultury a hovořícího mnoha jazyky. Zajímal se také například o práva komunity LGBT (gayů, leseb, bisexuálů a transgenderových osob), o kulturu jidiš i o Palestinu.

Údajného pachatele Chérifa Chekatta policie po 48 hodinách pátrání ve čtvrtek zneškodnila. Teroristická organizace Islámský stát posléze oznámila, že muž byl jedním z „vojáků“ této radikální sítě. Chekkatův otec později potvrdil, že muž s ozbrojenci sympatizoval.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme