Atentát ve Štrasburku má pátou oběť, v nemocnici po několika dnech zemřel 35letý polský hudebník

Úterní atentát na vánočních trzích ve Štrasburku si vyžádal už pět obětí na životě. V neděli zemřel 35letý Polák, který byl při útoku postřelen do hlavy a od té doby byl ve stavu mozkové smrti. Informoval o tom francouzský regionální deník Les Dernières Nouvelles d'Alsace. Úmrtí polského občana potvrdila pařížská prokuratura.

Štrasburk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie na místě útoku ve francouzském Štrasburku. | Foto: Christian Hartmann | Zdroj: Reuters

Pátou obětí střelby Chérifa Chekatta je hudebník Barto Pedro Orent-Niedzielski, který pochází z Katovic, ale posledních 20 let žil ve Štrasburku.

„Můj bratr Barto Pedro Orent-Niedzielski nás opustil,“ oznámil na facebooku Jakub Niedzielski.

Stovky lidí v centru Štrasburku uctily památku obětí střelby. Na závěr držely minutu hluku

Číst článek

Muž známý jako Bartosz, Bartek nebo Bart byl postřelen, když byl při útoku v baru Les Savons d’Hélène společně s italským novinářem Antoniem Megalizzim. Ten byl při atentátu také vážně zraněn a v pátek svým zraněním podlehl.

Barto byl podle listu ve Štrasburku známou a angažovanou osobností. Byl jedním ze zakladatelů filmového festivalu Strasbulles. Přátelé ho popisovali jako světoobčana milujícího všechny kultury a hovořícího mnoha jazyky. Zajímal se také například o práva komunity LGBT (gayů, leseb, bisexuálů a transgenderových osob), o kulturu jidiš i o Palestinu.

Údajného pachatele Chérifa Chekatta policie po 48 hodinách pátrání ve čtvrtek zneškodnila. Teroristická organizace Islámský stát posléze oznámila, že muž byl jedním z „vojáků“ této radikální sítě. Chekkatův otec později potvrdil, že muž s ozbrojenci sympatizoval.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme